ARTISTES PARTICIPANTS1

1998, I Edició

Artistes participants

A   Elena R. Abasolo,  Julian Abril,  Leopoldo Amigo, Abraçat,  Adona’t,  Aurea Ajo,  Inma Alberola,   Silvana Andrés,  Rafael Arocas,  Lidón Artero,  Pedro Aviles,  B  Beatriz Ballester,    Agueda Bañón,   María Berzosa,    Marta Bernad,    Vicente Barón,    Ricardo P. Bochons,   Xabi García Boix,   José Bolinches,    Domenico Borrelli,  C  Consuelo Calvete,  Carmen Calvo,  Amparo Carbonell,  Joan Casellas,   Ana Carreño,   Ginés Celdrán,   Chema Cervera, Eric Chavanne,  Javier Civera,   Rafa Corbera,   Carola Crespo,   Pilar Crespo,   Salomé Cuesta,  J. Cueto,    Cul De Sac,    J. Ramón Cumplido,   Chapi + Grupo De Percusión Proletarios Del Ritmo, D  Julia  Dobon,    Araceli Domingo,   Raquel Donaire,  E    Mavi Escamilla,  Lupe Escoto,    Pistolo Eliza,    Equip Fiambrera,    Equipo Límite,    Equipo Quejido,   Joan Esquerdo,   F   Dorothee Fichtmüller,   Front Semicorchera D’alliberamet Nacional,   Dolores Furió,   G  Aldo Gacobeli,   Rafa Gassó,    Fina García,    Ica García,   Jenny García,  Laura García,   Chipi Garrido,  Miguel Angel Giménez,  Vicente Gómis,  Jaume Gracia Hernandez,   Paolo Grassino,   ,   Grupo Trinidad,   F.J. Gutiérrez,  H   Carlos Hernández,   Juan Hernández,   Artur Heras,    Adolf Herrero,   Franz Höfner,   I   Enrico Iuliano,   J   Jarr,   Javier Jover,   Morella Jurado,   L   Marta Lucas,   Paco López,  Paco Lopez 111,   M   Mapi,   Paco Marti,    Daniel Martínez,   Emilio Martínez,   Pilar Martínez,   Sara Martínez,   Tere Martínez,    Trinidad Martínez,    Daniel Milian,   Maite Miralles,   Pepe Miralles,    Geles Mit,    Miguel Molina,    Silvia Molinero,  Marisa Monleón,    Mau Monleón,   Blanca Montalvo,   F.J. Montero,   Ana Morea,   Werner Moron,    Leticia Muñoz,   N  Evarist Navarro,   Mª José Narbona,   O  Ortega,  Vicente Ortiz, P  Juanvi Pascual,    Carmelo Pastor,   Elías Pérez,    Pedro Pérez Boy,    Ramón Pérez Carrió,     Juan B. Pineda,    S.Aa. El Purgatori,   Q  José Quevedo,    R  Luisa  Rabbia,    J. Carlos Rayas,   Raul Real,    Ángeles  Ródenas,   Mª Jesus Roig,   Susana Romanos,  Fernando Romera,  Pepe Romero,  S  Santi Salvador,    Leo Sanchis,   Fernando Santapau,   Annekathrin Schereiber,   Carmen Sevilla,   Laura Silvestre,   Marina Suñer,   Supi Shu,   T  Carolina Tomás,   Amparo Tortajada,   Amparo Tormo,   Elba Torres,   Cheles Tortosa,    Iwasaki Toshiyuki,  U  U.S.A.P.S. ,   V Paula Valero,   Mari Cruz Vázquez,   Veïns De La Punta,   Ana Veintimilla,  Jesús Villanueva,    W  Wu, Yu-Chien     Z    Marta Zanini,   María Zarraga,

1999, II edició

La segona edició de Portes Obertes es va celebrar entre el 25 de novembre i el 12 de desembre de 1998 van participar 245 artistes, en un total de 210 projectes.

artistes que van participar en cabanyal portes obertes 99

Julián Abril, Cristina Alabau, Jose Ramón Alcalá, Aleix, Andreu Alfaro, Rafa Arroyo, Monique Bastiaans, Ricardo Bochons, Manuel Boix, Angela Bonet, Margarita Borja, José Botella,  Carmen Calvo, Victor Cámara, Fernando Cano, Candela Carrosa, Vicente Castellanos, Teresa Cebrian, Amparo Chacón, Rafa Corberá, Carlos Cuesta, Salomé Cuesta, José Cueto, Carola Crespo, Ronald Dagonier, Pablo de la Torre, Alain Declerk,  Delia Díaz, Susana Diez, Maribel Doménech, Equipo Color, Equipo Límite-Mavi Escamilla, Sandra Escohotado, Carmen Escriche, Yolanda Espada, Gilberto Esparza, Neus Esplugues, Gema Estelles, Concha Estornell,  Antonio Ferri, Rafa Ferrando, Alex Francés, Marcelo Fuentes, Dolores Furió,  Paula Fuster,  Julia Galán, Daniel Galván, Ivan Gallego, Javier Garcerá, Carmina García,  Frances García Ruiz, Chipi Garrido, Celeste Garrido, Jaime Giménez de Haro i Alumnos de AAOO, Roser Giménez,  Marisa Giner Pastor, Santiago Gómez, Lucia Guillen, Grupo La Fragua, Artur Heras,  Carmen Hernández, Elvira Hernández, Juan Hernández,  Gema Hoyas-Miguel Molina, IKA, Enrico Iuliano,  Anja Krakowsky, Fermín Jiménez, Jaime Jiménez Díaz,  Maria José Jodar, Juvi, Laboratorio de luz, Asier Laspiur, Joaquin Lizana, Sento Llobell, Alvaro López,  Marta lucas, José Maldonado, Silvia Martí, Oscar Martín, Herminia Martínez, Jaime Martínez, Pilar Martínez, Sara Martínez, Antoni Miró, Quique Mitxarmut, Carmen Michavila, Pep Miralles, Sebastià Miralles,  Mau Monleón, Blanca Montalvo, José Morea, José Morraja, Antoni Moret, Werner Moron, Luis Moscardó, Mario Muñoz, Francis Naranjo, Dolo Navas, Claudia Oliveira, Ana Teresa Ortega, Jose Antonio Ortega, Vicente Ortí, Vicente Ortíz, Pedro Ortuño, Paco 111, Pau Pascual, Armand Pedrós, Miguel Peinado, Juan Peiró, Rosario Peiró, Elena Pérez, Elías Pérez, Elsa Pérez, Ramón Pérez Carrió, Alfonso Pérez Plaza, Marc Peris, Juan Bernardo Pineda, Laura Pinilla, Maria José Pulido, Javier Patón, Santiago Polo, Concha Prada,   Patricia Ramos, Willy Ramos,  Federico Rico, Enriqueta Rocher,  Pepe Romero, Paqui Sauri, David  Sánchez, Merche Sancho, Lourdes Santamaria, Belén Sanz, Carmen Sevilla, Uli Schwander, Kan Sheng Lin, Sabela Simón, Txema Soler, Suphi-Su, Susana y Leo, Bernardo Tejeda, Amparo Tormo,  Daniel Tormo, Francisco Torres, Paz Torres, Amparo Tortajada, Rubén Tortosa, Isabel Tristán, Elena Uriel,  Carmen Valls, Sol Verdaguer, Rafael Verdejo, Joan Verdú, Carmen Vidal, Joan Vicent, Rocío Villalonga, Eugenio Vizuete, María José Zanón
 

Intervencions a l’espai públic

Silvana Andrés Salvador, Maria Burgos Fernández, Consuelo Calvete, Amparo Carbonell, Polo Coronado, André Delaleau, Veronica Garrido Chardi, Vicente Gilabert, Clemente, Miquel Guillem Romeu.Yolanda Herranz, Gema Hoyas,  Ana Veintimilla.Iñaki, MªCarmen Jiménez, Mª del Mar Segarra, Paco López, Rogelio López Cuenca
Pepa López Poquet., Alvaro López Tamarit, Carmina Garcia Vicedo. Marta Lucas, Angeles Marco, Emilio Martinez, Evarist Navarro, Jose Puchaes Navarro, Rufete y Vicente, Maria Sainz Arandia, V.Camara, A.Dayas, Txema, Rosa, Wu Yu-ChienJesús Castellanos
 

Murals:

Veronica Leonetti, Ricardo Vilar, Raúl Moya Giménez. Aida Sánchez, Nacho Magro. Peris, Arráez, Oriol Marc Peris Carratalá, Rosa Bosch Espert
 

Performances:

“Equipo peste” (Ana Bermejo, Tatiana Sentamans, Cristina Toledo), Ines Alemany. Gonzalo  Alfaro, Antonio Alvarado, Begoña  Alvaro, María Rosa Bosch, Joan Casellas, Esteban Cebrian, Circo Interior Bruto, “Col.lectiu Cul de Sac” (Carmen Sebastiá, Lorena Rodríguez, Carolina Tomás, Josep Escuín, An, Emilio Jimena), Juan  Collado, Paco Contreras, Luís  Crespo, Rosa María Cubells, Donas Móviles, Gilberto Esparza, Paula Esquembre, Silvia Guillén, Hypnos (Grup), Rafael Jiménez Quintanilla, Laila Llorca, Iñaki  López, Moisés Maiques, Oscar Martín Correa, Daniel Martínez, Nati Martínez, Jalid Melloul Moreno, Elena Pérez, Juan Bernardo Pineda, Polo, Miguel Ramos, Miguel Ramos Jara, Margarida  Rubio, José Manuel Soler, Jaime  Soler, José Tarragó
 

Vídeo:

Lourdes Bayarri., Luis Cerveró, Simón Fariza, Pablo Fernández, Fernando González, Pablo Guerrero, Pascual Ibañez, Chirstian Font, José Luis López, Daniel Martínez, Gaspar Prieto., Mau Monleón, Pablo Montero, Maria Navarro, Francisco Plaza, Pepe Romero, Ferrán Soriano, David Utrilla, Susana Vidal, Jesús Villanueva

2000, III Edició: Monogràfic Josep Renau

2001, IV edició

Artistes participants

Adolfo Crespo, Estebandido, Juanjo Ubeda, Alex Frances, Alí Messaoudi Alumnos de Artes y Oficios coor. Jaime Giménez de Haro, Ana Teresa Ortega, Ana Veintimilla, Anjia Krakowky, Antoni Muntadas, Blanca Montalvo, Carmen Calvo, Carmen Sevilla, Cecilia Bergamin Charo Peiro, Clara Albacete, Colectivo Barrio Virolla, Colectivo Polp Fiction Concha Jerez, Cristina Blasco, Cul de Sac, Dario Corbeira, Dora García Elena Cabello / Ana Carceller, Elena Marco, Elias Pérez, Empar Cubells Equipo Límite, Hens Hurteman, Hens Hurteman, Evaristo Navarro Fernando Evangelio, Fernando Evangelista, Fran Morán, Francisco Felipe Francisco Sanmartín, Grupo de vecinos, Grupo ED Grupo mural, Herminia Martínez, Iñaki, Isabel León, Fabián Martínez, Humberto Planas, Michel Acosta, Marta Bilbao, Joan Casellas Joan Llaveria, Joan Peiró, Joan Vicent, Joaquín Aurelio Joaquín Aurelio, José Cueto, José Luis, Juan Ribes, Magdalena Morata Julian Abril, Juvi Galán, Kurd y Glam Clan, La Panda del Oso,Lidia, Lupe Godoy, Mª del Mar Jiménez / Mª Carmen Segarra, Mª José Zanón Mar Navarro, María, María Calvete, María Gracia Spera / Julie caves María Olmos, Marina Eva Scarpatti, Marisa Fernández, Mavi Escamilla Miguel Guille, Miguel Romero, Modern Fi, Monique Bastiaans, Nestor San Miguel, Pedro Ortuño, Pepe Grafia, Pepe Romero y alumnos de Bellas Artes Preparativos del teatro, Proyectos I B, Rafa Garay, Raquel Velasco Ricardo Bochons, Ricardo Vilar, Verónica Leonetti, Vicente Aranaga, Ruth Anna Detzer, Paul Hurt, Judith Tremer, Rocio Peña, Rocio Villalonga Rosina Santana, Ruben Tortosa y Willy Ramos, Santiago Polo, Semiramis Alvarado, Silvana Andres, Dolores Furió, Gema Hoyas, Silvia Molinero Teta Makris, Tres Teatre, Santiago Polo, Yolanda Herrranz

2002, V Edició. Museu del Cabanyal: Entre la Antropologia i la Resistència

2003, VI Edició. Teatre, paladars, Llençols per la dignitat

2004, VII Edició. Monogràfic Agustí Centelles

2005, VIII Edició. Art i Ciutadania

Artistes participants:

Laboratorio De Luz, Daniel g.Andujar,Vicente Ortiz, Jose Juan Martínez y Marina Eva Scarpati, Fermín Jiménez Landa, María Jesus González y Patricia Gómez, José Morea y Ana Morea, Monique Bastiaans, Ricardo P. Bochons, Frederik Jaakke, Gerard v. Villalba, F. Martí, Vicente Insa, Ricardo Vilar, Luben Damianoffi, Verónica Leoneti, Verónica Della Rocca, Vega Bermejo, Raquel Zoco, Douglas g. Requena Rosa Borredá, Alejandro Martinez, Pedro Ortuño, Manuel Bellver, Charo Peiró, Juan Peiró, Santiago Polo, Pepe Romero y Leopoldo Amigo, Emilio Martínez y Bia Santos, Gema Hoyas, Dolores Furió y Silvana Andrés, Carmen Sevilla, Mijo Miquel, Mau Monleón, Dirty Valencia (Pol Coronado, Mavi Escamilla , Alex Francés), Oscar Mora, José Maldonado, Mira Bernabeu, Silvia Molinero, Maribel Domenech, Josep Vicent Monzó, Saad Ali, Enrique Carrrazoni, José Luis Cueto, Nuria Rodríguez Josevi Cubells, Enrique Algarra, Grupo Zona(Evaristo, Navarro, Nanci Novais, Graciela Roque, Amparo Piera, Maria Olmos, Carmen Marcos y Carlos M.Barragán), Amparo Carbonell Tatay

2007, IX EDICIÓ. El compromís de l’Escriptor

2008, X EDICIÓ. Els primers X Anys + X Anys de Movilització ciutadana a València: Fotoreporters

María Susana García Rams / José Manuel Cuenca Molina, Pepe Romero / Leopoldo Amigo, Ricardo P. Bochons, Gema Hoyas, Dolores Furió / Silvana Andrés, Yolanda Herranz, Emilio Martínez / Bia Santos, Dirty, Pablo Brezo, Jose Juan Martínez / Marina Scarpati, Muntadas, Maribel Domenech, Josep Vicent Monzó, María Jesus González / Patricia Gómez, Pedro Ortuño Rafa Garay, Miguel Molina / Pepe Díez / Gema Hoyas, Vicente Ortíz, Juan Peiró, La Tejedora, Mau Monleón, Otavio Cabral, Judith Klaus, Pepa L.Poquet, Enrique Carrazoni, Laboluz, Mira Bernabeu, Enrique Algarra, Amparo Carbonell, Werner Moron, Monique Bastiaans, Silvia Molinero, Christoph Radke / Nicolaus Schmid, Ferran Montenegro, Rafa Gil, Jesús Ciscar, José García Poveda “El Flaco”, Santiago Carregui, Manolo Molines, Tania Castro.

2009, XI EDICIÓ. Les cases del Cabanyal. Maneres de Viure

Fotògrafs

Enrique Algarra, Mariela Apollonio i Carles Solís, Mira Bernabeu, Enrique Carrazoni, Amparo Cerveró, Rafael Garay, Javier Lasen, José Vicente Monzó, Juan Peiró i José Azcarraga, José Vicente Rodríguez, Esther Tora i Noe Bermejo, José Más.

2010, XII EDICIÓ. Un Cabanyal de Vinyetes

Artistes participants:

Dario Adanti, Jordi Bayarri, David Belmonte, Calo, Calpurnio, Sergio Córdoba, Luis Demano, Cristina Durán y Miguel Ángel Giner Bou, Santiago García, Rafa Fontériz, Miguel Gallardo, Carlos Giménez, Esteban Hernández, Jesús Huguet, Incha, Kiwa Irie, Lalo Jiménez, Salvador Larroca, Sento Llobell, Martín López, Carlos Maiques, Martí, Max, Miguel Ángel Martín, Gerard Miquel, Maite Miralles, Micharmut, Ángel Muñoz, Álvaro Nofuentes, Javier Olivares, Jorge Parras, Julio Das Pastoras, Mireia Pérez, Paco Roca, Ángel Sarrión, Lydia Sánchez, Santiago Sequeiros, Pablo Soto, Pau Valls i la Escola del Cabanyal Col·laboracions Azagra, David Belmonte, Carla Berrocal, Calo, Calpurnio, Luis Demano, Micharmut, Jesús Huguet, Kim, Lalo Kubala, Juan Fernando López Aguilar, Miguel Ángel Martín, Gerard Miquel, Álvaro Nofuentes, Carlos Ortín, Mireia Pérez, Paco Roca, Lydia Sánchez, Ángel Sarrión, Pau Valls

2011, XIII EDICIÓ. Benvinguts al Cabanyal

Artistes participants:

Ajubel, Marta Antelo, Arnal Ballester, Mik Baro, Miguel Calatayud, Luis Demano, Oliveiro Dumas, Elfelix, El Persa, Escif, Luci Gutiérrez, Esteban Hernández, Mar Hernández Malota, Alejandra Hidalgo, Lalo Kubala, Sento Llobell, Martín López Lam, MacDiego, Sergio Membrillas, Micharmut, Milimbo, Gerard Miquel, Álvaro Nofuentes, Carlos Maiques, Jorge Parras, Irene Pérez, Mireia Pérez, Marta Pina, Po Poy, Clara-Iris Ramos, Dani Sanchis, Pablo E. Soto, Alejandro Valbuena, Lina Vila y Coca Vilar. También han aportado sus imágenes Artur Heras, Daniel García-Sala y José Penalba

2013, XV EDICIÓ. XV Aniversari

Artistes, col·lectius i professionals participants

Mau Moleón, Julia Navarro y Cristina Cucinella, Victor M. González Danza, Màster Fotografía, UPV (Paco Llop, Paco Martínez, Natalía Figueroa, Jaume Albert, Carme Godella -Ovidi Sambonet i Idoia Cabaluig-), Alumnes EASD (Rosi Moreno, Jorge López, Patricia Gázquez, Lola Calzada, Mónica Monroy, Marta Villalta i Alex Salvador), alumnos Tecnologías de la Imagen II , BBAA, UPV coordinados por Dolores Furió, La Comunidad, Paco Moltó, Mira Bernabeu, Fotolateras (Lola Barcia y Mariela Forcadell), Javier Múgica, Alex García Sauri, Juan Peiró y José Azkarraga, Anna Marti, Amparo Cerveró, Basilio Moreno, María José Tomás, Aranzazu Cañizares Viana, José García Poveda, el Flaco, José Aleixandre, Manuel Molines, José Penalba, Joaquin Berchez, Silvia Molinero, Enrique Carrazoni, Luis Fco. Herrero i Aitor Varea, Anna María Bordas, EKA, Fran Requena, Rossella Marsibilio, A peu de carrer, Mixuro estudio de arquitectura, Ruggero Lupo, Oscar Mora, Pepa López Poquet, Maribel Domenech, Amparo Carbonell, Encarna Saenz, La Más Bella, Elías Pérez, Yolanda Herranz, Jaume Chornet, José Juan Martínez, Emilio Martínez, Luismi Romero, Karina Vagradova, Pepe Romero y alumnos del título “Especialista Universitario en diseño de espacios escénicos y publicitarios”, Bia Santos, Vicente Ortíz, Pilar Beltrán, Mr. Postman, Dolores Furió, Silvana Andrés i Gema Hoyas, Domingo Forner Arnau, Fic-arte (Lucia Fuentes, Cristina Caudet, Paula Martínez), Beatriz Millón, Marian Moreno Lara, Yasmina Olivas, Sara Ruíz, Flor do Prado, 22 arboles, Aranzazu Cañizares, Untitled.avi (Alejandra Bueno, Nacarid López, Cuautli Exal, Lola Moreno, Felix Rios, Adriana Róman, Giorgia Partesotti), Maurice Owen y Russell Richards, Enriqueta Rocher, alumnos de animación BBAA, UPV (Proyectos II de animación, Máster de Producción Artística, y Fundamentos y Animación) coordinados por Sara Álvarez, Susana García Rams y Miguel Vidal, Francahela Teatro, LABORATORIO DE CREACIONES INTERMEDIA (LCI) del Dpto. de Escultura de la Facultat de Belles Arts de la Universitat Politècnica de València, PDP 11, Coral l’Horta del Barri de Sant Marcel.lí, Cantantes de Proyecto Matraz, Carles Enguix, Carles Santos, Félix Albo, 2chutas djs, Proyecto Matraz, Sol de la mar, Tenderete, l’Escola del Cabanyal, La Regadera del Canyamelar, 15 M Pobles de la Mar, Viu al Cabanyal, Asociació de Veins Cabanyal-Canyamelar, Vicent Martí, , Revista bostezo, Cabanyal Intim, Quatre fanecaes I mitja, somnis de paper, Fotolateras, Les Herbetes Marian Moreno Lara, Yasmina Olivas, Sara Ruíz, Rafa Tormo, Manuel Ferrer, Alena Mesarosova. David Sanz Kirbis, David Cuartielles

Animant el Cabanyal

Alumnes d’animació de la Facultat de Belles Arts de València, Universitat Politècnica de València, de les assignatures Projectes II d’animació, Fonaments i Animació i del Màster de Producció Artística, coordinats per Sara Álvarez, Susana García Rams i Miguel Vidal

Realitzadors dels flipbooks: Carlos Betanbol, Daniel Amar, Empar Bañuls, Federica Bellone, Inma Albalajos, Larisa Bumb, Nayara Artero, Pepe Andreu, Alba Pardines, Miriam Pastor, Sara Peña, Daniel Pons, Marina Portela, Aldara Prado, Melani Roca, Alicia Rosa, Cristóbal García, Desiderio Garrido, Yasmina Gutiérrez, Marina Iglesias Mateos, Carla Labaig, Mónica Martínez, Jolanta Mazurczyk, Rosa María Milán, Violeta Segura, Sagrario  Serrano, Beatriu Serralta, Natalia Soler, Alejandro Tarazón, Duna Tárrega, Pablo Turlán, Iris Amaya Valero, Tianqi Zhu,

Capçalera i crèdits: José Manuel Cuenca, Silvia Jiménez. Edició: Alicia Rosa, Nayara Artero, Sara Peña, Marina Portela. Música original: You’re wrong about me. Compositors: Layla Muñoz I Sergio Albentosa.

Projecta la nit. Projeccions audiovisuals sobre las façanes

Artistes participants: Untitled.avi (Alejandra Bueno, Nacarid López, Cuautli Exal, Lola Moreno, Felix Rios, Adriana Róman, Giorgia Partesotti), Maurice Owen i Russell,Richards, Enriqueta Rocher

Aparad-art. Intervencions artístiques als comerços

Artistes participants: Oscar Mora // Pepa López Poquet // Maribel Domenech // Amparo Carbonell // Encarna Saenz // La Más Bella // Elías Pérez // Yolanda Herranz // Jaume Chornet // José Juan Martínez // Emilio Martínez // Luismi Romero // Karina Vagradova // Pepe Romero // Bia Santos // Vicente Ortíz // Pilar Beltrá // Mr. Postman // Dolores Furió // Silvana Andrés // Gema Hoyas

Et sona el Cabanyal Intervencions musicals i sonores

Artistes participants: LCI // Felix Albo // Coral l’Horta del Barri de Sant Marcel. lí // PDP11 // Carles Enguix // Carles Santos // 2chutas dj´s // cantantes proyecto matraz//

Laboratorio de Creaciones Intermedia (LCI) del Departament d’Escultura de la Facultat de Belles Arts de la Universitat Politècnica de València

Arte sonoro de ayer y hoy:

Intèrprets: Professors i becaris del grup d’investigació Laboratorio de Creaciones Intermedia (LCI) del Departament d’Escultura (UPV), estudiants de la Facultat de Belles Arts de València, la compositora Rosa Mª Rodriguez i alumnes de percussió del Conservatori Professional de València dirigits pel profesor Pau Ballester, membre també del grup Amores de percussió.També els artistes quebequenses Nathalie Gagnon e Yves Leduc i la pianista Patricia Pérez

Teatre

Peccata minuta, déjanos caer en la tentación. Francachela teatro, Produccions La Tía Lola, teatre íntim

Isabel Caballero, Miguel Ángel Montilla, Jacobo Julio, Ángela Bermúdez, Miguel Ángel Montilla, Lara Sanchis, Mónica Martí, Miguel Ángel Montilla, Juan Domingo, Javier Lucce, Rosana Díaz, Sara Sevilla, Esther Melo, Marta Borcha

Fet a mà. Craftivisme realitzat per tres generacions de veïnes del Cabanyal

Projecte CraftCabanyal | Coordinació: Bia Santos

 Amparín Moreno, Maruja Marí, Manola López, Rosa Pérez de Tudela, Anna Martí, Sara Qussous, Mar Estrela, Maribel Doménech, Lola Serón, Maite Miralles, Carmen Sevilla,Vicent Esquer, Aina Gallart, Beatriz Martínez, Eli Molins, Laura de Castro, Amparo Cerveró, Mercé Felis, Beatriz Millón, Yolanda Benalba, Lidon Artero, Tina Díaz, Araceli Diaz, Lydia Espí, Àngels Espí, Rosi Moreno, Pepa Martí, Elida Maiques, Dolors Cano, Rosana Segnelli, Anna Borràs, Lola Albiol, Pilar Serrano, Laurance Lepeu, Bia Santos…

Cabanyal en imatge. En homenatge a José Luis Sampedro

Artistes, col·lectius i professionals participants: Mau Moleón // Julia Navarro i Cristina Cucinella // Victor M. González Danza // Màster Fotografía , UPV (Paco Llop , Paco Martínez , Natalía Figueroa , Jaume Albert , Carme Godella -Ovidi Sambonet i Idoia Cabaluig ) // Alumnes EASD (Rosi Moreno, Jorge López, Patricia Gázquez , Lola Calzada , Mónica Monroy , Marta Villalta i Alex Salvador ) // alumnos Tecnologías de la Imagen II, BBAA, UPV coordinados por Dolores Furió // La Comunidad (Violeta Nicolás , Alfonso Borragán , Nerea de Diego, Javier Busturia, Julia de Luis, Noé Bermejo , Roberto Martínez i Helí García) // Paco Molt ó // Mira Bernabeu // Fotolateras (Lola Barcia y Mariela Forcadell ) // Javier Múgica // Alex García Sauri // Juan Peiró i José Azkarraga // Anna Marti // Amparo Cerver ó // Basilio Moreno // María José Tomás // Aranzazu Cañizares Viana // José García Poveda , el Flaco // José Aleixandre // Manuel Molines // José Penalba // Joaquin Berchez // Silvia Molinero // Enrique Carrazoni

Postales animadas de la Ciudad // Videos alumnes assignat ura Tecnologíes de la Imatge II

Laia Alonso // Pablo Aparisi // Mar Aragó // María Aznar // Marina Betoret // Laura Borredá // Paula Cano // Marina Coso // Sandra Escobar // Iris Escrivá // Anna Esteve // Mar Esteve // Espe Estornell // Esteban Ferrer // Marta Fontcuberta // Mª José Galbis // José Miguel Gallart // Anaís García // Paula González // Ana Granero // Rut Juan // Aleix López // Carlos Luis // Gloria Luzzy // Sol Magnanelli // Andrea Manclús // Laura Mars // Andrea Martínez // Anna Miralles // Paula Montalvo // Sergio Navarro // Nuria Nicolau // Iliyana Nikolaeva // Clara Ortuño // Laura Palau // Marta Pérez // Irene Pérez // Alma Peris // Teresa Picher // Vicente Puig // Carlos Quetglas // Diana Ribes // Inés Rodríguez // Lidia Rodriguez // Ana Santos // Marta Selusi // Eva Serrano // Aline Soriano // Clara Terrasa // Andrea Tolsada // Alicia Torres // María Úbeda // David Van Der Hofstadt // Laia Vidal

Projectes i Tallers d’arquitectura

Participants: Luis Fco . Herrero i Aitor Varea // Anna María Bordas // EKA // Fran Requena // Rossella Marsibilio // A peu de carrer // Mixuro estudio de arquitectura // Ruggero Lupo

Merc-Art. Bio-cultura, bescanvi i art

Participants: Proyecto Matraz // Sol de la mar // Tenderete // l’Escola del Cabanyal // La Regadera del Canyamelar // 15 M Pobles de la Mar // Viu al Cabanyal // Asociaci ó de Veins Cabanyal –Canyamelar // Vicent Martí // Revista bostezo // Cabanyal Intim // Quatre fanecaes I mitja // somnis de paper // Fotolateras // Marian Moreno Lara // Yasmina Olivas // Sara Ruíz // Rafa Tormo

Un barri a pinzellades. Exposició als balcons

Organitza: Laura Martínez Córcoles // Marta Berlanga // Ángela Cortés // Movses (Master Oficial de Gestión Cultural )

Participants: Alba Martínez Gil // Alberto Lucas Rovira // Delia Celada Belda // Gloria Rossi Sanahuja // Guillem Renau Garcia // Javier Iturrino Guerrero // Laia Vidal Morata // Maria Gargalló Agut // Nat xo Borredà Úbeda // Núria Nicolau López // Pablo Mateo Folgado // Pau Orts Ros // Sandra Parra Martinez // Victor Saez Ferrando // Virginia Sanz Soler

Amb ratlles o sense ratlles. Intervencions en l’espai públic

Participants: Aranzanzu Cañizares // Domingo Forner Arnau // Fic-arte (Lucia Fuentes, Cristina Caudet , Paula Martínez ) // Beatriz Millón // Marian Moreno Lara i Yasmina Olivas, Sara Ruíz // Flor do Prado // Rafa Tormo // 22 arboles // Bia Santos // Emilio Martínez // Manuel Ferrer Alena Mesarosova // David Sanz Kirbis // David Cuartielles

2014, XVI EDICIÓ. L’Art de resistir

Laboratorio de Luz.|UPV // Yolanda Herranz // Projecte CraftCabanyal // Pedro Ortuño // Wenner Moron //

  • ARQUITECTURA, PASSAT I FUTUR. 
  • LA RESISTÈNCIA D’UN BARRI. Premis rebuts i recolçament del món de la Cultura.
  • LA RESISTÈNCIA D’UN BARRI. La legitimitat front a la imposició.
  • LA RESISTÈNCIA D’UN BARRI. Homenatge a la gent gran.
  • ACTIVISME CULTURAL.  L’art i la cultura com eina de denuncia social.
  • CASES DEL CABANYAL, MANERESDE VIURE. Passat i present.
  • MEMÒRIA GRÀFICA DEL CABANYAL.
  • AGUSTÍCENTELLES. Fotografies.
  • EL PROCÉS JURÍDIC. Sentencia ferma: la prolongació és espoli.
  • BENVINGUTS AL CABANYAL. Un projecte de l’editorial Media Vaca.